Μήν αφήσετε κανέναν πειρασμό, να σας υπερνικήσει. Μήν αφήσετε κανένα σύννεφο να σκοτεινιάσει την πορεία σας, και όποια δοκιμασία σας βρεί, στραφείτε αμέσως στον Χριστό, τον Φιλεύσπλαγχνο Θεό μας, ο Οποίος έχει ποδοπατήσει τον θάνατο και έχει καταργήσει τη δύναμη του διαβόλου. Ιερομόναχος Σεραφείμ Ρόουζ

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Την Τρίτη Κυριακή των Νηστειών 3 Απριλίου 2016 (Της Σταυροπροσκυνήσεως) η Ενορία μας παραγματοποιεί απογευματινό Προσκύνημα στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής Λιβαδειάς όπου θα συμμετάσχουμε στον Κατανυκτικό Εσπερινό και θα προσκυνήσουμε τον Τίμιο Σταυρό με τον οποίο ο Οπλαρχηγός της Ελληνικής Επαναστάσεως Αθανάσιος Διάκος όρκισε τους πολεμιστές του πρίν την απελευθέρωση της Λιβαδειάς(1 Απριλίου 1821).

Ώρα αναχωρήσεως 4.00 μ.μ