"Τις μεγάλες αποφάσεις στη ζωή μας ,τις παίρνει η ψυχή μας.Δεν πέφτει λόγος σε κανέναν να τις κρίνει.'' Αλκιονη Παπαδάκη

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Σαββατοκύριακο 5 και 6 Σεπτεμβρίου 2015 έφθασαν στον Ναό μας δύο Γάλλοι ο Francis και η Nikol ποδηλατιστές οι οποίοι ξεκίνησαν από την Πατρίδα τους στις 8 Ιουλίου και διερχόμενοι από την Θήβα προς την Αθήνα αναζήτησαν κατάλυμα.

Το απόγευμα τους βρήκε έξω από τον Ναό μας και θέλοντας να τους διευκολύνουμε αφού δεν μπόρεσαν να τακτοποιηθούν τους παραχωρήσαμε τον ξενώνα του Ναού για να περάσουν το βράδυ τους. Μας έκανε εντύπωση με τι σεβασμό είπαν το «Πάτερ ημών» στην γλώσσα τους πριν το δείπνο.

Αναχώρησαν την Κυριακή το πρωί μετά την Θ.Λειτουργία και τον Κυριακάτικο καφέ εκφράζοντας τις ευχαριστίες τους για την φιλοξενία που τους προσφέρθηκε με αγάπη αλλά και για τα αναμνηστικά δώρα που θα τους θυμίζουν το πέρασμα τους και την σύντομη γνωριμία μας. Σημαντικό ρόλο στην επικοινωνία μας έπαιξαν οι Δημ.Τζαφέρης,Νικ.Κρουστάλης και Ναταλία Ρουσέτη τους οποίους και ευχαριστούμε.