"Τις μεγάλες αποφάσεις στη ζωή μας ,τις παίρνει η ψυχή μας.Δεν πέφτει λόγος σε κανέναν να τις κρίνει.'' Αλκιονη Παπαδάκη

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Eoρτάσαμε την μνήμη της Αποτομής της Τιμίας Κεφαλής του Αγίου Προφήτου Προδρόμου και Βαπτιστού Ιωάννου με την Αγρυπνία που τελέσθηκε την Παρασκευή 28 προς Σάββατο 29 Αυγούστου 2015.

Καθ’ όλη την διάρκεια της ακολουθίας  τέθηκε σε προσκύνηση ο Σταυρός του Αγίου Πατρο-Κοσμά του Αιτωλού, κειμήλιο που ανήκει σε οικογένεια της Ενορίας μας και μας παραχωρήθηκε για να λάβουμε όλοι μας την ευχή και την ευλογία του Προφηταποστόλου και Εθναποστόλου του Γένους μας ο οποίος στα ζοφερά και ασήκωτα χρόνια της δουλείας εκήρυττε Χριστό και Ελλάδα.

Μετά την Λατρευτική Σύναξη ακολούθησε Τράπεζα επιγείων αγαθών την οποία παρέθεσαν οι Κυρίες του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης».