Αρχική » Ενοριακά Νέα

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Tο Εκκλησιαστικό μας Συμβούλιο βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας προσκαλέσει την Κυριακή 28 Ιουνίου 2015 και ώρα 8.00 π.μ στον Αγιασμό και εν συνεχεία στην Πρώτη Πανηγυρική Θεία Λειτουργία με αρτοκλασία υπέρ των Ανακαινιστών, Ευεργετών και Δωρητών του Ναού μας,  που θα τελεσθεί μετά την  ανακαίνιση του Ιερού Βήματος.

Οι εργασίες που πραγματοποιήθηκαν με τη Χάρη του Θεού και την επίβλεψη του Αγίου μας, περιλαμβάνουν την επένδυση του Ιερού με μάρμαρα, την ορθομαρμάρωση, την κατασκευή νέων μαρμάρινων αναβαθμών και την επέκταση του σολέα  συνέβαλλαν στην ανάδειξη του εσωτερικού χώρου, στην αποκατάσταση φθορών , στην ομορφιά του και στην καλύτερη λειτουργικότητα του.

Είναι ένα απαραίτητο για τον Ναό μας έργο που θα χαρούμε όλοι μας και με την εν «Κυρίω καύχηση» θα παραδώσουμε στους επερχόμενους και στην ιστορία. Μην ξεχνάμε ότι μέρος της τιμής για τον Άγιο μας αποτελεί και η φροντίδα για το επίγειο Κατοικητήριο Του που είναι ο Ενοριακός μας Ναός.

Η παρουσία Σας θα λαμπρύνει την σημαντική για την Ενορία μας ημέρα της επαναλειτουργίας του Ναού μας που είναι το Πατρικό Σπίτι όλων μας.

ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ