Μήν αφήσετε κανέναν πειρασμό, να σας υπερνικήσει. Μήν αφήσετε κανένα σύννεφο να σκοτεινιάσει την πορεία σας, και όποια δοκιμασία σας βρεί, στραφείτε αμέσως στον Χριστό, τον Φιλεύσπλαγχνο Θεό μας, ο Οποίος έχει ποδοπατήσει τον θάνατο και έχει καταργήσει τη δύναμη του διαβόλου. Ιερομόναχος Σεραφείμ Ρόουζ

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Μονοήμερη Προσκυνηματική Εκδρομή διοργανώνει η Ενορία μας την Πέμπτη 4 Ιουνίου 2015 (ώρα 6.00 π.μ) στον Μαρτυρικό Τόπο των Βουνένων όπου ετελειώθη ο Οσιομάρτυρας Άγιος Νικόλαος ο Νέος.Ο δικός μας Άγιος.

Μετά την Παράκληση που θα τελεσθή θα γίνει και η άντληση του Αίματος του Αιματοβλύτου από το δένδρο της αιματοβλυσίας.

Κατόπιν θα προσκυνήσουμε και στην Ιερά Μονή Κοιμήσεως της Θεοτόκου Βυτουμά Τρικάλων όπου θα προσκυνήσουμε την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας μας.