Πόσα δάκρυα χύθηκαν μπροστά σε εικονίσματα; Πόσοι αμαρτωλοί γονάτισαν σαν τους αγίους για να ζητήσουν θείο έλεος; Πόσα καντήλια άναψαν για να φωτίσουν τα σκοτάδια μίας μεγάλης νύχτας; Πόσες προσευχές έγιναν κλάμα γιατί ίσως ήταν πρώτη φορά που στη συνάντηση με τον Θεό ένιωσαν αληθινή αγάπη; Δ.Τ.

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Μονοήμερη Προσκυνηματική Εκδρομή διοργανώνει η Ενορία μας την Πέμπτη 4 Ιουνίου 2015 (ώρα 6.00 π.μ) στον Μαρτυρικό Τόπο των Βουνένων όπου ετελειώθη ο Οσιομάρτυρας Άγιος Νικόλαος ο Νέος.Ο δικός μας Άγιος.

Μετά την Παράκληση που θα τελεσθή θα γίνει και η άντληση του Αίματος του Αιματοβλύτου από το δένδρο της αιματοβλυσίας.

Κατόπιν θα προσκυνήσουμε και στην Ιερά Μονή Κοιμήσεως της Θεοτόκου Βυτουμά Τρικάλων όπου θα προσκυνήσουμε την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας μας.