"Γνώρισμα των ευσεβών είναι να δίνουν στον καθένα που ζητάει. Των ευσεβέστερων και σε εκείνον που δε ζητάει. Αλλά το να μη διεκδικεί κάποιος αυτό που του αφαίρεσαν, και μάλιστα όταν έχει τη δύναμη, ε... αυτό είναι γνώρισμα μόνο των αγίων". Άγιος Ιωάννης της Κλίμακος

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

To Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015 με πολλή χαρά και τιμή θα υποδεχθούμε για τρίτη φορά τα μέλη του Ορθοδόξου Ιεραποστολικού Συλλόγου ''Σχολή Παντανάσσης'' τα οποία θα συμμετάσχουν στην Θ.Λειτουργία για την μνήμη του δια των κολλύβων Θαύματος του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Θεοδώρου του Τήρωνος και στην συνέχεια στο Αρχονταρίκι μας μετά το πρωινό θα ακολουθήσει ο συμπνευματισμός με την ιλαρή και εποικοδομητική ομιλία του κ.Κων/νου Κολοκυθά.