Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Σας προσκαλούμε στην Μονοήμερη Προσκυνηματική Εκδρομη στην γειτονική Φωκίδα η οποία θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 19 Μαίου 2014 στις 6.00 π.μ.

Θα επισκεφθούμε και θα προσκυνήσουμε στην Ι.Μονή Παναγίας Βαρνάκοβας, στην Πόλη της Άμφισσας, στην Ιτέα,στην  Ι.Μονή Τιμ. Προδρόμου Δεσφίνας όπου θα πάρουμε την ευχή του Καθηγουμένου αυτής και Ιεροκήρυκος της Ι.Μητροπόλεως Αρχιμ. π. Νεκταρίου καθώς και στο  Σπηλαιώδες Παρεκκλήσιο Αγίου Νικολάου του Νέου στην θέση Κούσκια (νοτιοδυτικά της πόλεως Αμφίσσης) στο οποίο συμβαίνει το θαύμα της ροής του Αγιάσματος απο τον βράχο που βρίσκεται πάνω απο την Αγία Τράπεζα κα.

Δηλώσεις συμμετοχής  στο Γραφείο του Ναού μας.