Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Ιερατική Σύναξη για τους Ιερείς της Επαρχίας Λιβαδειάς πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου στο Πνευματικό Κέντρο του Ι.Μητροπολιτικού Ναού Λιβαδειάς και για τους Ιερείς των Επαρχιών Θηβών και Αυλίδος την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2012 στο Ενοριακό Κέντρο του Ι.Ν Αγίων Νικολάου και Ρούφου Θηβών με την Παρουσία του Σεβ.Ποιμενάρχου μας κ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ.

Και στις δύο Συνάξεις ο Ομιλητής ήταν ο Παν.Καθηγούμενος της Ι.Μονής Αγίου Γεωργίου Μαυροματίου και Ιεροκήρυκας της Ι.Μ  Αρχιμ.π.Σιλουανός.Μετά την ενδιφέρουσα εισήγηση ακολούθησε ενημέρωση για τρέχοντα υπηρεσιακά και διοικητικά θέματα.