Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Με την Παρουσία του Σεβ.Ποιμενάρχου μας κ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ πραγματοποιήθηκαν οι δύο Ιερατικές Συνάξεις των Κληρικών για τις αντίστοιχες Επαρχίες της Ιεράς μας Μητροπόλεως.

Την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου για την Επαρχία Λιβαδειάς και την Παρασκευή 18 Νοεμβρίου για την Επαρχία Θηβών.Ομιλητής και στις δύο Συνάξεις ήταν ο παν.Αρχιμ.π.Γεώργιος Ρέμπελος Γραμματεύς παρά τη Ιερά Συνόδω, Ιεροκήρυκας της Ι.Μητροπόλεως και Εφημέριος του Ι.Ν Παμμ.Ταξιαρχών Σχηματαρίου ο οποίος μίλησε για ''Λειτουργικά θέματα''.

Κατόπιν έγιναν διοικητικές ανακοινώσεις και δόθηκαν ποιμαντικές προτροπές για την διακονία του πιστού λαού ειδικά κατά την κρίσιμη περίοδο που διανύουμε.