Μήν αφήσετε κανέναν πειρασμό, να σας υπερνικήσει. Μήν αφήσετε κανένα σύννεφο να σκοτεινιάσει την πορεία σας, και όποια δοκιμασία σας βρεί, στραφείτε αμέσως στον Χριστό, τον Φιλεύσπλαγχνο Θεό μας, ο Οποίος έχει ποδοπατήσει τον θάνατο και έχει καταργήσει τη δύναμη του διαβόλου. Ιερομόναχος Σεραφείμ Ρόουζ

🔻Ο Κ α ι ρ ό ς της ημέρας: *Χιονοπτώσεις και παγετός.

🔻Η Π ρ ο σ ε υ χ ή της ημέρας: *Δοξολογία και Ευχαριστία!

🔻Η Α π ό φ α σ η της ημέρας: *Να δείχνουμε την ίδια συμπεριφορά ιδιωτικά, δημόσια και προσωπικά.

🔻Η Ε π ι τ υ χ ί α της ημέρας: *Αντί να πούμε: "Μπορεί να γίνει, αλλά είναι δύσκολο" καλύτερα να λέμε: "Μπορεί να είναι δύσκολο, αλλά γίνεται".

🔻Η Σ κ έ ψ η της ημέρας: *Αν θέλεις να μάθεις κάτι για κάποιον, ο σωστότερος τρόπος είναι να ρωτήσεις μόνο τον ίδιο".

🔻Η  Φ ρ ά σ η της ημέρας: *Κατόρθωμα στη ζωή μας δεν είναι μόνο τί πετύχαμε, αλλά και τι ξεπεράσαμε.

🔻Η Σ υ μ β ο υ λ ή της ημέρας: *Ο χαρακτήρας μας δε φαίνεται από το αν κάναμε λάθη, αλλά από το πώς τα διορθώσαμε.

π.Σπ.Ρ