"Γνώρισμα των ευσεβών είναι να δίνουν στον καθένα που ζητάει. Των ευσεβέστερων και σε εκείνον που δε ζητάει. Αλλά το να μη διεκδικεί κάποιος αυτό που του αφαίρεσαν, και μάλιστα όταν έχει τη δύναμη, ε... αυτό είναι γνώρισμα μόνο των αγίων". Άγιος Ιωάννης της Κλίμακος

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή μετά τα Χριστούγεννα 27 Δεκεμβρίου 2020 το πρωί μετα την Θεία Λειτουργία και παρά την καταρρακτώδη βροχή ανεβήκαμε στο Κοιμητήριο μας για να ευχηθούμε για τον Μακαριστό Εφημέριο της Ενορίας μας και Προκάτοχο μας π.Αλέξανδρο ο οποίος σαν αυτή την ημέρα στις 27 Δεκεμβρίου 1996 ανεχώρησε για τον Ουρανό μετά από τροχαίο δυστύχημα.

Περίπου δέκα Ενορίτες τιμήσαμε την Μνήμη του με Ιερό Μνημόσυνο που τελέσθηκε εντός του Ιερού Κοιμητηριακού Ναού  της Αγίας  Ζώνης αλλά και με το Τρισάγιο επί του Τάφου εξαιτούμενοι την Ευχή του.