"...Λέμε ότι ζούμε σε χριστιανική κοινωνία, αλλά αυτό δεν ισχύει. Ζούμε σε μια κοινωνία πιο ειδωλολατρική και πιο εχθρική προς το Χριστό, από εκείνη στην οποία ο ‘ίδιος γεννήθηκε… οι άνθρωποι μισούν την αλήθεια και γι’ αυτό ευχαρίστως θα ξανασταύρωναν το Χριστό αν ερχόταν ανάμεσα τους..." π. Σεραφείμ Ρόουζ († 2 Σεπτεμβρίου 1982)

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2020 το απόγευμα μεταβήκαμε στην Ιερά Μονή Μακαριωτίσσης Δομβραίνης, όπου ασκούνται τρείς Πατέρες οι οποιοι προέρχονται απο την Ενορία μας και  αφού συμπροσευχηθήκαμε στο Ιστορικό Καθολικό, ξεναγηθήκαμε απο τον εντεταλμένο Μοναχό και φιλοξενηθήκαμε Μοναστηριακά.

Λάβαμε την ευχή του Πανοσιολ.Καθηγουμένου π.Θεοδοσίου και επιστρέψαμε πίσω με χαρά πνευματική και με γεμάτες τις μπαταρίες μας.