Να παρακαλούμε τον Θεό να μας δίνει δύναμη να θυμόμαστε τα καλά που μας κάνουν οι άλλοι και τα κακά τα οποία κάνουμε εμείς στους άλλους. Και να ξεχνάμε τα καλά τα οποία προσφέραμε εμείς στους άλλους και τα κακά τα οποία μας κάνουν αυτοί. Π. Επιφάνιος Θεοδωρόπουλος

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τιμήσαμε την Μνήμη του Ιαματικού Ιερομάρτυρος Χαραλάμπους την Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2020 με Κατανυκτική Αγρυπνία η οποία συγκέντρωσε πολλλούς φιλακόλοθους πιστούς οι οποίοι προσήλθαν για να απολάυσουν την νυκτερινή πανδαισία και να προσκυνήσουν το τεμάχιο απο τα Λείψανα του Θαυματουργού Αγίου της Εκκλησίας μας.

Μετά την Λατρεία προσφέρθηκε εόρτια Τράπεζα στο Αρχονταρίκι μας προσφορά του κ.Δημητρίου Χ.Μπάκα τον οποίον και ευχαριστούμε.