Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τιμήσαμε την Μνήμη του Ιαματικού Ιερομάρτυρος Χαραλάμπους την Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2020 με Κατανυκτική Αγρυπνία η οποία συγκέντρωσε πολλλούς φιλακόλοθους πιστούς οι οποίοι προσήλθαν για να απολάυσουν την νυκτερινή πανδαισία και να προσκυνήσουν το τεμάχιο απο τα Λείψανα του Θαυματουργού Αγίου της Εκκλησίας μας.

Μετά την Λατρεία προσφέρθηκε εόρτια Τράπεζα στο Αρχονταρίκι μας προσφορά του κ.Δημητρίου Χ.Μπάκα τον οποίον και ευχαριστούμε.