Ο Θεός είναι μέσα στον άνθρωπο. Ο άνθρωπος όμως πολλές φορές, βρίσκεται έξω από τον εαυτό του. Όταν επιστρέψει σαν τον Άσωτο της Παραβολης στον εαυτό του («εις εαυτόν δε ελθών» Λουκ. ιε' 20), τότε θα βρει το Θεό να τον περιμένει.(Ιερός Αυγουστίνος).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Mε την παρουσία διακοσίων περίπου Μαθητών και Μαθητριών του 7ου Νηπιαγωγείου και του 6ου Δημοτικού Σχολείων Θηβών οι οποίοι συνοδεύονταν απο τους Δ/ες των την κ.Μαρία Ασπρομάτη-Φουντά, τον κ.Αθανάσιο Καραπέτσα αντίστοιχα και των Συναδέλφων τους Εκπαιδευτικών τελέσθηκε η Θεία Λειτουργία της Εορτής των Αγίων Τριών Ιεραρχών την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020.Περί το τέλος αφού ευλογήθηκε η αρτοκλασία,αναγνώσθηκε το Μήνυμα της Ιεράς Συνόδου και προσφέρθηκαν γλυκίσματα σε όλα τα παιδιά απο το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 6ου Δημοτικού.