Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΘΗΒΩΝ
«ΕΝΟΡΙΑΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ»
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
το <Ενοριακό Ταμείο Αλληλεγγύης> διοργανώνει Εκδήλωση με σκοπό την ενίσχυση του
Φιλανθρωπικού έργου που επιτελείται στην Ενορία μας. Κατά την διάρκεια της θα γίνει
Κλήρωση Λαχειοφόρου Αγοράς με πολλά δώρα.
Ευχαριστούμε θερμά για την αγάπη Σας
 .  «
.. »

ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΘΗΒΩΝ

«ΕΝΟΡΙΑΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ»

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019 στις 5.00 μ.μ μετά το Μυστήριο του Ιερού Ευχελαίου, το ''Ενοριακό Ταμείο Αλληλεγγύης'' διοργανώνει Εκδήλωση με σκοπό την ενίσχυση του Φιλανθρωπικού έργου που επιτελείται στην Ενορία μας.

Κατά την διάρκεια της μετά την επίκαιρη ομιλία θα προσφερθούν γλυκίσματα και θα γίνει Κλήρωση Λαχειοφόρου Αγοράς με πολλά δώρα.

Ευχαριστούμε θερμά για την αγάπη Σας

Το Δ.Σ του ''Ε.Τ.Α''