Ο Θεός είναι μέσα στον άνθρωπο. Ο άνθρωπος όμως πολλές φορές, βρίσκεται έξω από τον εαυτό του. Όταν επιστρέψει σαν τον Άσωτο της Παραβολης στον εαυτό του («εις εαυτόν δε ελθών» Λουκ. ιε' 20), τότε θα βρει το Θεό να τον περιμένει.(Ιερός Αυγουστίνος).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΘΗΒΩΝ
«ΕΝΟΡΙΑΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ»
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
το <Ενοριακό Ταμείο Αλληλεγγύης> διοργανώνει Εκδήλωση με σκοπό την ενίσχυση του
Φιλανθρωπικού έργου που επιτελείται στην Ενορία μας. Κατά την διάρκεια της θα γίνει
Κλήρωση Λαχειοφόρου Αγοράς με πολλά δώρα.
Ευχαριστούμε θερμά για την αγάπη Σας
 .  «
.. »

ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΘΗΒΩΝ

«ΕΝΟΡΙΑΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ»

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019 στις 5.00 μ.μ μετά το Μυστήριο του Ιερού Ευχελαίου, το ''Ενοριακό Ταμείο Αλληλεγγύης'' διοργανώνει Εκδήλωση με σκοπό την ενίσχυση του Φιλανθρωπικού έργου που επιτελείται στην Ενορία μας.

Κατά την διάρκεια της μετά την επίκαιρη ομιλία θα προσφερθούν γλυκίσματα και θα γίνει Κλήρωση Λαχειοφόρου Αγοράς με πολλά δώρα.

Ευχαριστούμε θερμά για την αγάπη Σας

Το Δ.Σ του ''Ε.Τ.Α''