Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 2.00 μ.μ θα μεταβούμε στον Ιερό Ενοριακό Ναό Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Μεγάρων όπου θα τελέσουμε την Εσπερινή Ακολουθία.Κατόπιν θα επισκεφθούμε την Ιερά Μονή Αγίας Παρασκευής Μαζίου Μεγάρων όπου θα προσκυνήσουμε την Θαυματουργό Εικόνα της Αγίας και ολοκληρώνοντας θα επισκεφθούμε την γραφική Πάχη Μεγάρων για καφέ,αναψυκτικό η το γλυκό μας.

Δηλώσεις συμμετοχής στο γραφείο του Ναού και στο τηλ:2262024282.

Εκ του Ι.Ναού