Κάθε πρωΐ που θα σηκωθούμε και θα φύγουμε από το σπίτι μας, μετά την προσευχή, πρέπει να σταυρώνουμε το μέτωπό μας και να λέμε: «συντάσσομαι σοι Χριστέ μου και αποτάσσομαι σοι Σατανά» και να φεύγουμε για τη δουλειά μας. Τότε θα μας βοηθάει ο Θεός όλη την ημέρα και θα μας σκέπει από κάθε κίνδυνο. π. Σάββας Αχιλλέως

Αρχική » Ενοριακά Νέα

'' ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΘΕΑΡΕΣΤΟ ΕΡΓΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΕΣΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΜΕΛΙΩΣΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟΠΕΡΑΤΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΝΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΝΑΟΥ.ΜΙΑ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗ ΠΛΑΚΑ ΕΓΚΑΙΝΙΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΧΩΡΑΦΙΟΥ ΤΟΥ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΪΔΕΑΖΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΟΣ ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ.ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟΛΙΔΙ ΠΡΟΣ ΔΟΞΑ ΘΕΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΑΜΠΑΝΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΚΟΣΜΗΜΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΘΕΡΜΑ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΑΓΙΑ ΘΕΟΤΟΚΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΕΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΒΗΜΑ.ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΝΑΟΥ.

ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΣΑΣ.

Κ. και Σ  ''

Σχόλιο φίλου της Ενορίας μας που μας απέστειλε ηλεκτρονικώς