Όταν μια πόρτα κλείνει, μια άλλη ανοίγει, αλλά συχνά κοιτάμε την κλειστή πόρτα δυστυχώς τόσο πολύ, ώστε να μην βλέπουμε τις πόρτες που έχουν ανοίξει για εμάς. Alexander Graham Bell

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή των Μυροφόρων 12 Μαίου 2019 η Ενορία μας ακολουθώντας παράδοση των τελευταίων χρόνων διοργανώνει την εκδήλωση ''Το τσούγκρισμα του κόκκινου αυγού''. Μετά την Θεία Λειτουργία στις 11.30 π.μ θα αναχωρήσουμε για το Μοσχοχώρι Λαμίας όπου μας αναμένει ο Αιδεσιμ.π.Ανδρέας Ιω.Κόλλιας με τις συνεργάτιδες του .

Θα προσκυνήσουμε στον Ιερό Ναό της Αγίας Παρασκευής, θα γευματίσουμε, θα διασκεδάσουμε και το απόγευμα αφού προσκυνήσουμε στην Ι.Μονή Μεταμορφώσεως Καμένων Βούρλων θα πάρουμε τον καφέ, το αναψυκτικό η τους λουκουμάδες (γιατί όχι και το παγωτό) στην παραλία των Καμένων Βούρλων.

Σας περιμένουμε να τσουγκρίσουμε τα Πασχαλινά μας αυγά και να ανταλλάξουμε τον Αναστάσιμο Χαιρετισμό.

Εκ του Ι.Ναού