''Είδα την Παναγία και τον Θεολόγο, και τους παρεκάλεσα να μείνω κοντά στα παιδιά μου κι αυτό το Πάσχα, αλλά μου είπαν: Δεν γίνεται άλλο, ελήφθη η απόφασις. Πάσχα θα κάμης στους Ουρανούς μαζί μας!''(Άγιος Γέρων Αμφιλόχιος Μακρής)

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσαμε την καθιερωμένη Αγρυπνία για τον Ακάθιστο Ύμνο της Παναγίας μας την Παρασκευή 12 Απριλίου 2019 με την συμμετοχή πάρα πολλών Θεοτοκόφιλων πιστών οι οποίοι προσήλθαν για να αφιερώσουν λίγη από την νυκτερινή τους ανάπαυση  στην Λατρεία του Θεού και στην Τιμή της  Υπερμάχου Στρατηγού τους Ευσεβούς Γένους μας. Κατά το έθος η τέταρτη Στάση των Χαιρετισμών  προσφέρθηκε εντός του Ιερού Βήματος ενώπιον του αντιγράφου της θαυματουργού Εικόνος της Γεροντίσσης. Μετά την Λατρεία ακολούθησε Τράπεζα στο Αρχονταρίκι μας.