Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Σάββατο 10 Μαρτίου 2018 μας επισκέφθηκαν τα μέλη του Ορθόδοξου Χριστιανικού Συλλόγου Σχολή Παντανάσσης τα οποία συμμετείχαν στην Θ. Λειτουργία, μετέλαβαν με ευλάβεια των Αχράντων Μυστηρίων και προσκύνησαν το λείψανο του Οσιομάρτυρος μας.

Μετά την Λατρεία ανεβήκαμε όλοι στο Αρχονταρίκι μας και αφού πήραμε το πρωινό ο Πνευματικός Καθοδηγητής και Κατηχητής του Συλλόγου κ.Κων/νος Κολοκυθάς ανέπτυξε το θέμα του και τόνωσε την πίστη των ακροατών του με τον χειμαρώδη ,Θεολογικό και Ορθόδοξο λόγο του.

Λίγο πρίν την αναχώρηση των έγινε μια μικρή κλήρωση ειδών ευλαβείας τα οποία παρέλαβαν οι αδελφοί μας με χαρά . Ήταν ένας σταθμός πνευματικός στην πορεία της Σαρακοστής  για όλους μας και για τους φιλοξενουμένους μας και για εμάς.