Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 το απόγευμα επισκεφθήκαμε  την Ενορία Αγίου Παντελεήμονος  Ιλισσού όπου εφημέριος υπήρξε ο αγιασμένος Ιερέας Άγιος Νικόλοας ο Πλανάς ως ανταπόδωση της επισκέψεως της Ενορίας αυτής στην δική μας Ενορία το καλοκαίρι που μας πέρασε.

Με ιδιαίτερη τιμή και χαρά μας υποδέχθηκε ο Εφημέριος του Ναού Αιδεσιμολ.π.Ιωάννης Φλαριώτης ο οποίος μετά την Παράκληση στον ιαματικό Ιατρό μας καλοσώρισε και μας δίδαξε χειραγωγώντας μας στην πνευματική ζωή και στην οδό της μετανοίας. Αργότερα στο Πνευματικό Κέντρο του Ναού οι Κυρίες της Ενοριακής δράσεως μας φιλοξένησαν με γλυκίσματα,φρούτα και αναψυκτικά.

Επόμενος σταθμός ήταν το Θέατρο ''Αθηνά'' όπου παρακολουθήσαμε την Κωμωδία ''Πολυτεχνίτης και Ερημοσπίτης'' η οποία βασίζεται στην γνωστή παλαιά ελληνική ταινία. Μετά το πέρας της παράστασης συναντήσαμε τον γνωστό ηθοποιό κ.Αθανάσιο Βισκαρουδάκη ο οποίος  έχει επισκεφθεί την Ενορία μας στο παρελθόν και έκτοτε υπάρχει μια όμορφη πνευματική επικοινωνία. Τον συγχαρήκαμε και εν τω προσώπω του και όλους τους υπόλοιπους συντελεστές και τον ευχαριστήσαμε για την πρόσκληση και την όμορφη ψυχαγωγία που μας προσέφεραν.