Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Τρίτη 2 Ιανουαρίου 2018 μετά τον Εσπερινό της Εορτής του Αγίου Εφραίμ στο Αρχονταρίκι μας έγινε η βράβευση των νέων φοιτητών που προέρχονται από την Ενορία μας και που έχουν ξεκινήσει ήδη την φοιτητική τους πορεία στην Ανώτατη Εκπαίδευση. Πρόκειται για τους Γεωργία Μπεκρή,Χρυσούλα Αναδιώτη,Χρήστο Ασπρομάτη,Σταύρο Κάμπαξη,Χρυσοβαλάντη Ιωάννου,Κων/νο-Νικόλαο Μήτση και Νικόλαο Κρουστάλη.

Η Σεμνή αυτή εκδήλωση περιείχε επίκαιρη ομιλία από τον Θεολόγο και Λαμπαδάριο του Ναού μας κ.Δημήτριο Τζαφέρη, μουσικό πρόγραμμμα από τον ταλαντούχο Ενορίτη  μας Εμμανουήλ  Πανουσάκη και την κιθάρα του και την απονομή των Ευεργετηρίων και των Αναμνηστικών Δώρων. Φυσικά δεν έλειψαν και τα νόστιμα κεράσματα. Συγχαρητήρια παιδιά καλή πρόοδο στα μαθήματά σας και στην ζωή σας.