Αρχική » Ενοριακά Νέα

Tην Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017 το πρωί εκκλησιάσθηκαν μαθητές και μαθήτριες του 6ου Δημοτικού Σχολείου με την ευκαιρία της μνήμης των Προστατών της Παιδείας και των Γραμμάτων  Αγίων Τριών Ιεραρχών συνοδευόμενα  από τους Δασκάλους και τις Δασκάλες τους .

Μετά την Θ.Λειτουργία και την αρτοκλασία την οποία προσέφερε  ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και αφού τα παιδιά πήραν το γλύκισμα τους ακολούθησε μικρή δεξίωση εις τιμήν του Δ/ου κ.Αθανασίου Καραπέτσα και του εκπαιδευτικού προσωπικού  στο Αρχονταρίκι μας,  όπου μετά από την ενδιαφέρουσα συζήτηση που έγινε και την ανταλλαγή απόψεων σε θέματα κοινού ενδιαφέροντος σε ένδειξη ευχαριστίας  για την συνεργασία Ενορίας Σχολείου με σκοπό το καλό των παιδιών μας προσφέρθηκαν αναμνηστικά δώρα με την Ευχή «για πολλά- πολλά χρόνια να εορτάζουμε την ημέρα αυτή».