Η αποτυχία δεν αποτελεί πάντα λάθος μπορεί απλώς να είναι το καλύτερο που μπορεί κάποιος να κάνει υπό συγκεκριμένες περιστάσεις. Το πραγματικό λάθος είναι να σταματήσουμε να προσπαθούμε. B.F. Skinner

Αρχική » Μητροπολίτης » Εγκύκλιοι-Μηνύματα

Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ λόγ τς παρατεινόμενης οἰκονομικῆς κρίσεως δέν θά ἀποστείλει γραπτῶς τίς εὐχές του ἐπ’ εὐκαιρίᾳ τῶν ἑορτῶν τοῦ ἁγίου δωδεκαημέρου.

Εὔχεται, ὅμως, μέσῳ τοῦ διαδικτυακοῦ τόπου τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεως πρός τούς ἀγαπητούς χριστιανούς τῆς Μητροπολιτικῆς μας Περιφερείας, τούς ρχοντας καί τούς κπροσώπους τν φορέων, τούς Κληρικούς, τούς Μοναχούς καί τίς Μοναχές, τούς πολύτιμους συνεργάτες στά ἔργα ἀγάπης καί διακονίας τῆς κατά Βοιωτίαν Ἐκκλησίας ὡς καί εἰς τούς ἀποδήμους Βοιωτούς  ἀδελφούς μας τεχθείς Βασιλεύς τῆς  Δόξης νά  χαρίζει σέ ὅλους ὑγεία, δύναμη καί κάθε ἀγαθό καί τό νέο ἔτος 2017 νά εἶναι εἰρηνικό, σωτήριο καί πνευματικά καρποφόρο!!!

Ἐκ τῆς Ἰερᾶς Μητροπόλεως