Πόσα δάκρυα χύθηκαν μπροστά σε εικονίσματα; Πόσοι αμαρτωλοί γονάτισαν σαν τους αγίους για να ζητήσουν θείο έλεος; Πόσα καντήλια άναψαν για να φωτίσουν τα σκοτάδια μίας μεγάλης νύχτας; Πόσες προσευχές έγιναν κλάμα γιατί ίσως ήταν πρώτη φορά που στη συνάντηση με τον Θεό ένιωσαν αληθινή αγάπη; Δ.Τ.

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 3.00 μ.μ η Ενορία μας διοργανώνει Απογευματινό Προσκύνημα στο Σιμωνοπετρίτικο Μετόχι της Αναλήψεως στον Βύρωνα όπου θα ακούσουμε τον Πατρικό λόγο του Γέροντος Μύρωνος και στις 7.00 μ.μ θα παρακολουθήσουμε στο Θέατρο ''Τέσσερις εποχές''(Πλ.Αμερικής) την θεατρική παράσταση «Ελευθέριος Βενιζέλος» η οποία παρουσιάζει την πορεία και την δράση της ιστορικής αυτής προσωπικότητας που σημάδεψε την νεότερη ιστορία μας.

Εκ του Ι.Ναού