"Γνώρισμα των ευσεβών είναι να δίνουν στον καθένα που ζητάει. Των ευσεβέστερων και σε εκείνον που δε ζητάει. Αλλά το να μη διεκδικεί κάποιος αυτό που του αφαίρεσαν, και μάλιστα όταν έχει τη δύναμη, ε... αυτό είναι γνώρισμα μόνο των αγίων". Άγιος Ιωάννης της Κλίμακος

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 3.00 μ.μ η Ενορία μας διοργανώνει Απογευματινό Προσκύνημα στο Σιμωνοπετρίτικο Μετόχι της Αναλήψεως στον Βύρωνα όπου θα ακούσουμε τον Πατρικό λόγο του Γέροντος Μύρωνος και στις 7.00 μ.μ θα παρακολουθήσουμε στο Θέατρο ''Τέσσερις εποχές''(Πλ.Αμερικής) την θεατρική παράσταση «Ελευθέριος Βενιζέλος» η οποία παρουσιάζει την πορεία και την δράση της ιστορικής αυτής προσωπικότητας που σημάδεψε την νεότερη ιστορία μας.

Εκ του Ι.Ναού