«Τη ζωή μας την χρωματίζει και την κάνει όμορφη και ευλογημένη ένας διμέτωπος πνευματικός αγώνας, ο οποίος έχει στόχο αφενός μεν την εκρίζωση των παθών και από την άλλη την καλλιέργεια και το στόλισμα της ζωής μας με αρετές» Μητροπολίτης Σισανίου και Σιατίστης κ. Παύλος †

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 3.00 μ.μ η Ενορία μας διοργανώνει Απογευματινό Προσκύνημα στο Σιμωνοπετρίτικο Μετόχι της Αναλήψεως στον Βύρωνα όπου θα ακούσουμε τον Πατρικό λόγο του Γέροντος Μύρωνος και στις 7.00 μ.μ θα παρακολουθήσουμε στο Θέατρο ''Τέσσερις εποχές''(Πλ.Αμερικής) την θεατρική παράσταση «Ελευθέριος Βενιζέλος» η οποία παρουσιάζει την πορεία και την δράση της ιστορικής αυτής προσωπικότητας που σημάδεψε την νεότερη ιστορία μας.

Εκ του Ι.Ναού