Αρχική » Ενοριακά Νέα

Συνοδεύοντας όμιλο προσκυνητών από την Ιστιαία ο  αγαπητός φίλος και αδελφός Αιδεσιμολ. Πρωτοπρεσβύτερος π. Γεώργιος Χαιρόπουλος Προϊστάμενος του Ιερού Ναού Αγίου Αθανασίου πολύ μας χαροποίησε με την παρουσία του στον Ναό μας το Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου 2016 το μεσημέρι και πολλά μας εδίδαξε με την συνετή, ταπεινή,φιλάδελφη και ιεροπρεπή επικοινωνία του.

Μέσα στα πλαίσια της διενοριακής Ενότητος οι Ενορίτες από την Ιστιαία ανταπέδωσαν την επίσκεψη μας στην πόλη τους τον Ιούνιο που μας πέρασε και με επικεφαλής τον φιλόκαλο π.Γεώργιο αλλά και τον Ιεροκήρυκα Παν.Αρχιμ.π.Ιωάννη ήλθαν και προσκύνησαν το Λείψανο του Αγίου μας και φιλοξενήθηκαν με αγάπη στο Αρχονταρίκι του Ναού μας.