Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε για 18η συνεχή χρονιά η Αγρυπνία για τον ''Ευαγγελισμό της Κοιμήσεως'' της Παναγίας μας σύμφωνα με το Τυπικό της Ιεροσολυμίτικης Εκκλησίας την Παρασκευή 12 Αυγούστου 2016 με την συμμετοχή πυκνότατου εκκλησιάσματος το οποίο στην πλειοψηφία του προσήλθε και μετέλαβε των Αχράντων  Μυστηρίων.

Κατά την ώρα του Αντιδώρου μοιράσθηκε σε όλους Μύρο της Παναγίας της Μυροβλύτισσας  Άνδρου ενώ προσφέρθηκε με την επιμέλεια και την φροντίδα των Κυριών του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης» Τράπεζα νηστίσιμων  επιγείων αγαθών (Δείπνο) σε όλους στο Αρχονταρίκι του Ναού μας.