Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Σάββατο 16 Ιουλίου 2016 το πρωί είχαμε την ευλογία και την τιμή της επισκέψεως στην Ενορία μας του Γέροντος Μύρωνος του Σιμωνοπετρίτου. Τον Σεβαστό και Λόγιο Αγιορείτη Γέροντα  συνόδευαν ο Εμμανουήλ με την εκλεκτή σύζυγό του οι οποίοι προσκύνησαν το Λείψανο του Αγίου μας και ανεχώρησαν προσφέροντας μας ευλογίες από την Μονή.

Ταυτόχρονα σχεδόν κατέφθασαν και ο Αιδεσιμολ.π.Μιχαήλ Εφημέριος της Ενορίας Αγίου Νικολάου Πετριτσιου Καλαμάτας με το ποίμνιο του χάριν των οποίων εψάλη η Παράκλησις και τελέσθηκε η αρτοκλασία. Κατόπιν στο Αρχονταρίκι μας τους δροσίσαμε με παγωτά και αναψυκτικά.