Αρχική » Ενοριακά Νέα

Από τις 7.30 το απόγευμα μέχρι τις 12.30 τα μεσάνυκτα  διήρκεσε η Ακολουθία του Ακαθίστου Ύμνου και της Αγρυπνίας που τελέσθηκαν εις Τιμήν και μνήμην  της Κυρίας Θεοτόκου την Παρασκευή 15 Απριλίου 2016.

Πυκνότατο εκκλησίασμα συμμετείχε και στις δύο ακολουθίες αφού ο Ναός δεν άδειασε καθόλου με τους πιστούς να παραμένουν υπομονετικά για να προσέλθουν εντέλει κατά δεκάδες στο Άγιο Ποτήριο. Μας εντυπωσίασε κυριολεκτικά και μας χαροποίησε  η μεγάλη προσέλευση στο Δείπνο της Βασιλείας.

Ιδιαίτερη ευλογία αποτέλεσε η παρουσία του τεμαχίου εκ του ιερού Λειψάνου  του Αγίου Λεωνίδου Επισκόπου Αθηνών το οποίο μας παραχώρησε ο φίλος της Ενορίας μας κ.Λεωνίδας Δαγδελένης για να προσκυνηθεί από τους αγρυπνούντες.