Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016 με χαρά και Τιμή υποδεχθήκαμε τα μέλη του Ορθοδόξου Χριστιανικού Συλλόγου «Σχολή Παντανάσσης» τα οποία κατέφθασαν με δύο πούλμαν και ιδιωτικά αυτοκίνητα και συνόδευε ο Πνευματικός προϊστάμενος ,Διδάσκαλος και Κατηχητής κ.Κωνσταντίνος Κολοκυθάς.

Το πρωί τελέσθηκε Θ.Λειτουργία με αρτοκλασία όπου έψαλαν θαύμασια τα μέλη του Συλλόγου και στην συνέχεια μετά τον καφέ και τα κεράσματα ο κ.Κολοκυθάς ανέπτυξε το θέμα του βασιζόμενος στο ευαγγελικό ανάγνωσμα της ημέρας και στην ανάλυση του Εξαψάλμου.

Τα μέλη με ιδιαίτερη ευλάβεια συμμετείχαν στην Θεία Κοινωνία, ασπάστηκαν το Ιερό Λείψανο του Αγίου μας και άκουσαν τα όσα ψυχοφέλημα ειπώθηκαν στο Αρχονταρίκι μας.