Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με την συμμετοχή 50 πιστών (στην πλειψηφία γυναικών)τιμήσαμε την Εορτή της Μητέρας η οποία σύμφωνα με την Ορθόδοξη Παράδοση μας συνδυάζεται με την Ημέρα της Υπαπαντής. Την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016 μετά την Θ.Λειτουργία μεταφερθήκαμε στην Φυλή(Χασιά)Αττικής όπου στο γνωστό Κέντρο «Αρχοντικόν» γευματίσαμε με την συντροφιά του αγαπητού μας π.Κανέλλου Αδαμόπουλου Ιερ.Προισταμένου του Ι.Ν Αγ.Κωνσταντίνου Άνω Λιοσίων.

Καθ’ οδόν αναφερθήκαμε στην αξία της Μητρότητος και ευχηθήκαμε δεόντως. Κατά την διάρκεια του γεύματος προσφέρθηκαν σε όλες τις Κυρίες τα αναμνηστικά δώρα και μετά το γλύκισμα και τις ευχές και τον κεφάτο χορό πραγματοποιήσαμε ένα σύντομο προσκύνημα στην γειτονική Ι.Μονή Αγίου Κυπριανού όπου τύχαμε ιδιαιτέρας τιμής και φιλοξενίας.

Αμέσως μετά για μία ώρα περίπου απολαύσαμε τον απογευματινό μας καφέ σε καφετέριες της Φυλής και επιστρέψαμε χαρούμενοι και κατευχαριστημένοι για την όμορφη Κυριακή που ζήσαμε.