Αρχική » Ενοριακά Νέα

Προεορτίως εορτάσαμε την μνήμη των Αγίων Τριών Ιεραρχών την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2016 αφού η αργία του Σαββάτου  30 Ιανουαρίου και ημέρα της μνήμης των θα καθιστούσε αδύνατη την προσέλευση Δασκάλων και μαθητών με φυσικό επακόλουθο την απαξίωση της εορτής των Τριών αυτών μεγάλων Προσωπικοτήτων .

Στην Θ.Λειτουργία συμπροσευχήθηκαν ο Δ/ης του 6ου Δημ.Σχολείου Θηβών κ.Αθ.Καραπέτσας και το Εκπαιδευτικό Προσωπικό ,μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και οι  μαθητές  και οι μαθήτριες του Σχολείου μας οι οποίοι συνόδευαν τιμητικά την γαλανόλευκη σημαία μας.

Μετά την αρτοκλασία και πρό της Απολύσεως αναγνώσθηκε το Μήνυμα της Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Ελλάδος και με αγάπη ευχηθήκαμε Καλή δύναμη στους  δασκάλους, καλή πρόοδο στα παιδιά και καλή φώτιση δια πρεσβειών των Αγίων σε όλους μας.