Αρχική » Ενοριακά Νέα

Κάθε χρόνο στις 27 Δεκεμβρίου τελούμε επιμνημόσυνη Δέηση για την ανάπαυση της ψυχής του Μακαριστού Προκατόχου μας π.Αλεξάνδρου Αγγούρια ο οποίος άφησε αγαθή μνήμη εκλεκτού, ταπεινού, πράου, φιλακολούθου και φιλοθέου Κληρικού (+27-12-1996).

Μετά την Θ.Λειτουργία της Κυριακής μετά τα Χριστούγεννα 27-12-2015 Κλήρος και Λαός, οι γονείς του,ο Αδελφός του, η Πρεσβυτέρα, τα παιδιά του φέροντες και την Εικόνα του Πρωτομάρτυρος Στεφάνου (δωρεά των γονέων του)μεταβήκαμε πίσω από το Ιερό του Ναού μας και τελέσαμε την επιμνημόσυνη δέηση εξαιτούμενοι τις ευχές και τις προσευχές του.