Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε και φέτος η Αγρυπνία για τα Εισόδια της Παναγίας μας την Παρασκευή 20 Νοεμβρίου 2015 με την Σεπτή Παρουσία της Τιμίας Κάρας του Αγίου Ιερομάρτυρος και Ιαματικού Χαραλάμπους την οποία εκόμισε ο Αιδεσιμολ.Πρωτ.π.Αλέξανδρος Πρωτοπαππάς Εφημέριος του Ι.Ναού Αγίου Δημητρίου Θεσπιών ενώ συμμετείχε φιλαδέλφως και ο Παν.π.Πολύκαρπος.

Προ του Εορτίου Όρθρου ο φιλοξενούμενος μας π.Αλέξανδρος μας δίδαξε και τον θεολογικό, μεστό, επίκαιρο και κατανοητό του λόγο.

Μετά την Λατρεία παρετέθη τράπεζα στο Αρχονταρίκι μας την οποία επιμελήθηκαν οι Κυρίες του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης».