Πόσα δάκρυα χύθηκαν μπροστά σε εικονίσματα; Πόσοι αμαρτωλοί γονάτισαν σαν τους αγίους για να ζητήσουν θείο έλεος; Πόσα καντήλια άναψαν για να φωτίσουν τα σκοτάδια μίας μεγάλης νύχτας; Πόσες προσευχές έγιναν κλάμα γιατί ίσως ήταν πρώτη φορά που στη συνάντηση με τον Θεό ένιωσαν αληθινή αγάπη; Δ.Τ.

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Tην Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 2.30 μ.μ θα μεταβούμε στον Ιερό Ναό Ευαγγελιστρίας Ιλίου όπου θα προσκυνήσουμε την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας μας και θα ανταποδώσουμε την επίσκεψη της Ενορίας στην Ενορία μας τον περασμένο Ιούλιο.

Αμέσως μετά θα μεταβούμε στο Θέατρο «Αθηναΐς Πολυχώρος Πολιτισμού» στον Βοτανικό όπου θα παρακολουθήσουμε την Θεατρική Παράσταση «Νύφη κουράγιο»… στην οποία πρωταγωνιστεί η γνωστή ηθοποιός κ.Ζωή Λάσκαρη.