Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκαν και εφέτος οι Λατρευτικές Εκδηλώσεις για την ανάμνηση του Θαύματος του Αγίου μας τον Οκτώβριο του 1943 με την Σεπτή Παρουσία της Θαυματουργού Εικόνος της Παναγίας της Οδηγήτριας την οποία εκόμισε ο Γέρων και Καθηγούμενος της Ι.Μονής Αγίου Νικολάου του Νέου Καμπιών Ορχομενού Αρχιμανδρίτης Νεκτάριος.

Το Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2015 μετά την τελετή της Υποδοχής τελέσθηκε Μεγάλος Πανηγυρικός Εσπερινός με αρτοκλασία και Θείο Κήρυγμα. Την Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015 το πρωί  μετά την Πανηγυρική Θεία Λειτουργία τελέσθηκε Ευχαριστήριος  Δοξολογία με την παρουσία  της Σημαίας του 6ου Δημοτικού Σχολείου Θηβών την οποία σήκωσαν μαθητές και πολυπρόσωπου εκκλησιάσματος που προσήλθε να συνεορτάσει αλλά και να λάβει την ευλογία της Οδηγήτριας.

H Οδηγήτρια.

Απο τον Πανηγυρικό Εσπερινό.

''Κύριε εκέκραξα...''.

Με την συντροφιά της.

Αρτοκλασία.

''Ευλογημένη η Βασιλεία...''!

Η Μεγάλη Είσοδος.

Της Αγίας Αναφοράς συμμέτοχοι.

Δοξολογία.

Τα παιδιά μας.

Τ

Η Διδαχή.

''Ευλογία Κυρίου...''!

Με την Σημαία,την σημαιοφόρο και τις παραστάτριες.

Προσωπικές στιγμές.