Αρχική » Ενοριακά Νέα

Μετά την Πανήγυρι του Ναού μας τρείς ομάδες προσκυνητών μας επισκέφθηκαν με σκοπό να χαιρετήσουν το Ιερό Λείψανο του Αγίου μας και να γευθούν την φιλοξενία της Ενοριακής μας Κοινότητος.

Την Πέμπτη λοιπόν 14 Μαΐου 2015  στις 5.00 το απόγευμα μας επισκέφθηκε η Ενορία της Παναγίας της Μυρτιδιωτίσσης Πειραιώς με επικεφαλής τον Εφημέριο της π.Χαράλαμπο.

To Σάββατο 16 Μαΐου 2015 το μεσημέρι κατέφθασε ο Ορθόδοξος Φιλικός  Κύκλος Βριλησσίων με τις  ευγενικές κυρίες του ενώ την ίδια ημέρα το απόγευμα μας  ήλθαν οι δωροφορούντες κυριολεκτικά Ενορίτες του Ι.Ναού  Αγίου Ανδρέου Εγλυκάδος  Πατρών τους οποίους συνόδευε ο αγαπητός  και Σεβαστός  μας  Εφημέριος π.Κωνσταντίνος.

Και στις τρείς προσκυνηματικές επισκέψεις τελέσθηκαν ιερές Ακολουθίες (Παρακλήσεις και Εσπερινός)και ακολούθησε υποδοχή με κεράσματα στο Αρχονταρίκι μας ενώ η όλη ατμόσφαιρα καλλιέργησε την αγάπη και την ενότητα.