Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Σάββατο 2 Μαΐου 2015 το πρωί μας ήλθαν από την Ενορία Κοιμήσεως της Θεοτόκου (Αγίου Γεωργίου) Ωρωπού ο εκλεκτός, δραστήριος και ταπεινός Αιδ.Εφημέριος της π.Νικόλαος , μέλη των Νεανικών Συνάξεων συνοδευόμενα από γονείς καθώς και Ενορίτες οι οποίοι αφού προσκύνησαν το Τίμιο Λείψανο του Οσιομάρτυρος  ανέβηκαν στο Αρχονταρίκι μας και φιλοξενήθηκαν με αγάπη.

Μετά το κέρασμα που προσφέρθηκε, παιδιά της δικής μας Νεανικής Σύναξης ανέλαβαν την ξενάγηση των φιλοξενουμένων μας. Τους υποδέχθηκαν τους μίλησαν για τον Άγιο, την Ενορία μας αλλα και για την ζωή της Ενορίας μας. Προτού φύγουν  παρέλαβαν από μια μικρή ευλογία που είχαμε ετοιμάσει  και ανεχώρησαν για την Ι.Μονή Μαζαράκι .