Στην Δευτέρα Παρουσία του Χριστού οι δίκαιοι θα εκπλαγούν, αλλά το ίδιο και οι αμαρτωλοί θα εκπλαγούν. Οι μεν γιατί δεν ανέμεναν να σωθούν, οι δε γιατί δεν ανέμεναν να καταδικασθούν. Αγίου Σωφρονίου του Έσσεξ.

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Τελέσθηκε ανήμερα της Κυριακής του Αγίου Πάσχα με προεξάρχοντα τον Σεβ.Ποιμενάρχη μας κ.Γεώργιο  στον ιερό Ναό Αγίου Ιωάννου του Καλοκτένους ο Μεγάλος Εσπερινός της Αγάπης με την συμμετοχή πολλών Ιερέων της Πόλεως .

Συμπροσευχόμενος παρέστη και ο Διοικητής του ΚΕ.ΠΒ Θηβών Ταξίαρχος κ.Λεωνίδας Παππάς και πολλοί πιστοί.

Στο τέλος ο Σεβασμιώτατος διένειμε ως ευλογία πασχαλινά αυγά και με λόγους Αναστάσιμους απευθύνθηκε στο εκκλησίασμα που έσπευσε να λάβει την Ευχή του Πνευματικού του πατέρα.

T