Αρχική » Ενοριακά Νέα

Mε την πρωτοβουλία της Ενορίας Αγίων Θεοδώρων Θηβών έγινε την Πέμπτη Κυριακή των Νηστειών 29 Μαρτίου 2015 η Σύναξη των Ιεροπαίδων που διακονούν στο Ιερό Βήμα.

Πάρα πολλά παιδιά συμμετείχαν (ανάμεσα σε αυτά και μιά μικρή ομάδα Ιεροπαίδων του Ναού μας) με ενδιαφέρον άκουσαν την εισήγηση και διδάχθηκαν για τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να διαχειρίζονται την Ιερή αυτή διακονία,αλλά και σχετικά με την πνευματική τους ζωή εν όψη ειδικά της Μεγάλης Εβδομάδος.

Η συνάντηση έγινε στο φιλόξενο αρχονταρίκι του Ναού όπου ο Προιστάμενος Αρχιμ.π.Δανιήλ Στέφας υποδέχθηκε τα παιδιά και οι Κυρίες της Ενορίας τα φιλοξένησαν με πολλή αγάπη.