Αρχική » Ενοριακά Νέα

Μία διαφορετική Κυριακάτικη Εκδρομή πραγματοποιήσαμε την Κυριακή των Απόκρεω 15 Φεβρουαρίου 2015 το πρωί μετά την Θ.Λειτουργία. Στόχος μας αυτή τη φορά η πόλη της Μάνδρας όπου στο γνωστό Οικογενειακό Εστιατόριο των Αδελφών Κριεκούκη αποκριέψαμε με  πολύ καλό φαγητό, τα τοπικά Αρβανίτικα εδέσματα (τα τζόλια), γευστικότατο τυρί παραγωγής τους , εκλεκτό κρασί και ζεστούς λουκουμάδες και φυσικά δεν έλειψε ο χορός  που το κέφι  αλλά και η περίσταση υπαγόρευσαν. Στην συντροφιά μας και ο αγαπητός αδελφός και φίλος π.Ιωάννης Κόλλιας με τους οικείους του.

Μετά το αποκριάτικο γεύμα μεταβήκαμε στην Ιερά Μονή Παναγίας Της Γοργοεπηκόου Μάνδρας όπου προσκυνήσαμε την Θαυματουργό Της Εικόνα. Επιστρέψαμε με ευχές για «Καλή Τυρινή Εβδομάδα και Ευλογημένη Σαρακοστή».