Αρχική » Ενοριακά Νέα

Λόγω του χιονιού που έπεσε αυτές τις ημέρες αλλά και του σημερινού παγετού, δεν κατέστη δυνατή η μετάβαση μας στην Άσκρη (Παλαιοπαναγιά) Θηβών για να εορτάσουμε την μνήμη του Αγίου Ιερομάρτυρος Βλασίου Αρχιεπισκόπου Σεβαστείας του Θαυματουργού όπως είχαμε προγραμματίσει και πολύ επιθυμούσαμε, την Τεταρτη 11 Φεβρουαρίου 2015.

Ετσι λοιπόν τελέσαμε την Θ.Λειτουργία στο Παρεκκλήσιο των Βοιωτών Αγίων και περί το τέλος αναγνώσαμε και την ειδική ευχή προς τον Ιερομάρτυρα Βλάσιο τον Προστάτη των πιστών από τις παθήσεις του λάρυγγος και του φάρυγγος και προσκυνήσαμε το Ι.Λείψανο του και την Εικόνα του επικαλούμενοι τις πρεσβείες Του.