Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Δ.Σ του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης» είναι ανοικτό σε κάθε πρωτοβουλία που σκοπό έχει τον άνθρωπο μάλιστα τον δοκιμαζόμενο και τις πολλές υλικές και πνευματικές ανάγκες του. Ο κάθε ένας που γνωρίζει το ταπεινό, αθόρυβο αλλά ουσιαστικό φιλανθρωπικό μας έργο και εκφράζει την επιθυμία να σταθεί αρωγός είναι ευπρόσδεκτος γιατί απλούστατα στον χώρο της Εκκλησίας κανείς δεν περισσεύει αλλά όλοι είμαστε χρήσιμοι και απαραίτητοι. Απο την άλλη το Αρχονταρίκι μας είναι ένας χώρος που επιθυμούμε να είναι πάντοτε ανοικτός και να φιλοξενεί τις εκδηλώσεις και τις δραστηριότητες μας.

Αυτό συνέβη όταν η κ.Μαρία Τσφταρίδη  αντιπρόσωπος της γνωστής εταιρείας LR εξέφρασε την επιθυμία να συμβάλλει στην προσπάθεια μας με μια εκδήλωση που διοργάνωσε σε συνεργασία με τις Κυρίες του« Ε.Τ.Α» στο αρχονταρίκι του Ναού μας την Κυριακή του Ασώτου 8 Φεβρουααρίου 2015 στις 6.30 μ.μ.  Ομιλητής ήταν ο Γεωπόνος κ.Μιχαήλ Παπαγεωργίου ο οποίος αναπτύσσοντας το θέμα του: «Η Φύση ως δώρο Θεού» απέδειξε πως  το φυσικό περιβάλλον και ιδιαίτερα ο φυτικός κόσμος του μπορεί να μας βοηθήσει  στις ανάγκες μας όσον αφορά την θεραπεία, την ευεξία ,την υγιεινή και την καλή σωματική κατάσταση.

Στην  συνέχεια διετέθησαν τα προϊόντα υγείας ενώ τα έσοδα που προέκυψαν προσφέρθηκαν στο «Ε.Τ.Α» για να καλύψει τις πολλές και ποικίλες ανάγκες των Αδελφών μας.

Ευχαριστούμε θερμά τόσο την κ.Μ.Τσαφταρίδη όσο και τον κ. Κορδό Γεώργιο Στέλεχος της Εταιρείας. την κ.Ιωάννα Μπρεγιάννη, τον κ.Ζυγούρη Δημήτριο και φυσικά τον Ομιλητή κ.Παπαγεωργίου για την συνδρομή τους και τους ευχόμαστε υγεία προσωπική και οικογενειακή.