Αρχική » Ενοριακά Νέα

Παρακολουθήσαμε την όντως υπέροχη, εξαιρετική και θαυμάσια Θεατρική Παράσταση «Σμύρνη μου αγαπημένη» στο  Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού την Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015 με την συμμετοχή 56 αδελφών.

Η Μουσική, το κείμενο, οι διάλογοι, οι ερμηνείες εκ μέρους των γνωστών ηθοποιών με προεξάρχουσα την κ.Μιμή Ντενίση,τα σκηνικά που αποτελούνταν από φωτογραφίες της εποχής που σε μετέφεραν στα καλά χρόνια του Ελληνισμού της Μικρασίας  αλλά και στα  σκληρά και τραγικά γεγονότα της Καταστροφής, όλα ,αποτελούσαν ένα ζωντανό χρονογράφημα όπου ζήσαμε πρόσωπα και καταστάσεις σαν να είμαστε παρόντες.

Συγχαρητήρια στους  συντελεστές και ευχές να ανεβάζουν τέτοια ποιοτικά έργα τα οποία περιορίζουν την δυσοσμία των σκουπιδιών με τα οποία προσπαθούν ορισμένοι να ''ψυχαγωγήσουν'' την κοινωνία μας.