Αρχική » Ενοριακά Νέα

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή πρίν τα Φώτα 4 Ιανουαρίου 2015 η Ετήσια Σύναξη Νέων της Ι.Μητροπόλεως μας στην αίθουσα του Σ.Φ.Ε  όπου ο Σεβ.Ποιμενάρχης μας κ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ  υποδέχθηκε τους νέους και τις νέες που προέρχονται απ' όλες τις Επαρχίες  και τους καλοσώρισε ευχόμενος τα δέοντα .

Μετά την προσευχή ο παν.Αρχιμ.π.Γρηγόριος Παπαθωμάς Κληρικός της Ι.Αρχιεπισκοπής Αθηνών και Παναεπιστημιακός  μίλησε με θέμα :«Οι νέοι και το γεγονός της αγάπης». Στην συνέχεια μέσα στα πλαίσια εορταστικού Μουσικού προγράμματος με Παραδοσιακά Κάλαντα  έγινε η ευλογία και η κοπή της Αγιοβασιλόπιττας.

Την Ενορία μας εκπροσώπησαν 13 νέοι οι οποίοι πρόθυμα ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση του Ποιμενάρχου μας και έδωσαν το δικό τους παρών.