Αρχική » Ενοριακά Νέα

Διορίσθηκε απο το Μητροπολιτικό Συμβούλιο της Ι.Μητροπόλεως Θηβών και Λεβαδείας το Νέο  Δ.Σ του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης» για την φιλανθρωπική περίοδο 2015-2017 αποτελούμενο εκ των εξής κυριών:

1.Ευανθία Τσομπανίδου

2.Ευαγγελία Βασιλειάδου

3. Γεωργία Παρθένη

4.Μαρίνα Ζαχαριά

5.Σπυριδούλα Μπόγρη

6.Χρυσούλα Παπαγεωργίου

7.Μαρίνα Toυρναβίτη

ως τακτικά μέλη  και των εξής ως αναπληρωματικά μέλη:

1. Αναστασία Νίκα

2.Βασιλική Στενού-Καρατζά

3.Χρυσούλα Γιαννίκα

4.Αθηνά Καραγκούνη

5.Μαργαρίτα Τσαφταρίδη

6.Κων/να Ασήμου

7.Παναγιώτα Κολοκούρα.

Ευχόμαστε στο Νέο Δ.Σ καλή δύναμη στην διακονία του και η τριετία που απλώνεται μπροστά μας να είναι γεμάτη με ζεστές και φιλάνθρωπες εκδηλώσεις Χριστιανικής αγάπης.

Την Τετάρτη 14 Ιανουαρίου 2015 το απόγευμα τελέσθηκε η πρώτη μετά το Άγιο Δωδεκαήμερο Παράκληση του Αγίου μας και το Εσπερινό Κήρυγμα μετά το οποίο απολαύσαμε τους λουκουμάδες που προσφέρθηκαν απο τις Κυρίες. Αμέσως μετά συνεδρίασε το νέο Δ.Σ του ''Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης''.