Αρχική » Ενοριακά Νέα

Eoρτάσθηκε και φέτος  η Μνήμη του Αγίου Εφραίμ του Νεοφανούς του Προστάτου των έργων της Αγάπης και της Φιλαδελφίας   το Σάββατο 3 Ιανουαρίου 2015 με αραιή συμμετοχή λόγω του παγετού που δυσκόλεψε πολύ την προσέλευση στον Ναό .

Οι ακολουθίες τελέσθηκαν στο Παρεκκλήσιο του Δεξιού Κλίτους του Ναού μας που τιμάται στο όνομα του Οσιομάρτυρος και προσφέρθηκε σε προσκύνηση το τεμάχιο από τα λείψανα του που φυλάσσεται εντός αργυράς Θήκης.

Την Παρασκευή 2 Ιανουαρίου 2015 το απόγευμα εψάλη ο Μεγάλος Εσπερινός , ανήμερα ο Όρθρος και τελέσθηκε η Πανηγυρική Θ.Λειτουργία με αρτοκλασία υπέρ των« ελεούντων ,βοηθούντων και συντηρούντων τους πτωχούς» της Ενορίας μας.

Αμέσως μετά οι εορτάζουσες Κυρίες του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης» που παρέλαβαν τα Διοριστήρια τους από την Ι.Μητρόπολη για την φιλανθρωπική περίοδο 2015-2017 παρέθεσαν δεξίωση για ολόκληρο το εκκλησίασμα.