Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με τη συμμετοχή πάρα πολλών πιστών εορτάσθηκε και στην Ενορία μας η Παγκόσμιος Ύψωσις του Τιμίου και Ζωοποιού Σταυρού την Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014.

Την παραμονή εψάλη ο Μεγάλος Εσπερινός με αρτοκλασία ενώ ανήμερα ο Όρθρος , η Πανηγυρική Θ.Λειτουργία και η Κατανυκτική Τελετή της Υψώσεως του Τιμίου Ξύλου που φυλάσσεται στον Ναό μας.

Μαζί με τον ευλογημένο βασιλικό μοιράσθηκαν σε όλους αντιαιρετικά αυτοκόλλητα για τα σπίτια τους τα οποία υπενθυμίζουν στους διαφόρους αιρετικούς που απρόσκλητοι ενοχλούν  την  προσήλωση μας στην Ορθοδοξία.

Το απόγευμα μετά τον Εσπερινό εψάλη ο Κανόνας των Χαιρετισμών και οι εικοσιτέσσαρες Οίκοι του Τιμίου Σταυρού.

μ