Αρχική » Ενοριακά Νέα

Εόρτασε η γειτονική Ιερά Μονή Οσίου Ιερωνύμου Αμπελοχωρίου την μνήμη του Προστάτου της την Κυριακή  των Αγίων Πάντων 15 Ιουνίου 2014.Την παραμονή τελέσθηκε Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός με αρτοκλασία και Λιτάνευση της Ι.Εικόνος και του τεμαχίου εκ των Ιερών Λειψάνων του Οσίου ενώ στον Τάφο του Ιδρυτού και Κτήτορος της Μονής Γέροντος Χρυσοστόμου Αγγέλου τελέσθηκε Επιμνημόσυνος δέησις. Μετά την Ακολουθία παρατέθηκε Εόρτιος Τράπεζα σε όλους τους συνεορταστές από τον Παν.Καθηγούμενο Αρχιμανδρίτη π.Ιγνάτιο Μόσχο ο οποίος την επομένη τέλεσε την Πανηγυρική Θ.Λειτουργία. Στην Πανήγυρη συμμετείχαν μέλη του Εκκλησιαστικού μας Συμβουλίου, του« Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης»,οι Ιεροψάλτες μας και αρκετοί Ενορίτες.