Αρχική » Ενοριακά Νέα

Μαζὶ  μέ τις Πασχαλινὲς  εὐχὲς  μας,  δεχθεῖτε  καὶ  τὴν Πρόσκλησὴ μας για τὴν συμμετοχὴ Σας στὶς Λατρευτικὲς  Πανηγυρικὲς Συνάξεις ποῦ  θὰ τελεσθοὺν στον Ναὸ μας, μὲ τὴν εὐκαιρία τῆς Ἑορτῆς τοῦ Προστάτου τῆς Ἐνοριακής μας Κοινότητος

ΑΓΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ  ΤΟΥ  ΝΕΟΥ

στις 8 καὶ  9  Μαΐου 2014 σύμφωνα μὲ τὸ ἀναγραφόμενο πρόγραμμα.

ΠΕΜΠΤΗ  8 ΜΑΪΟΥ 2014  ρα 7.00 μ.μ

Ὁ Μεγάλος Πανηγυρικὸς Ἐσπερινὸς  μὲ ἀρτοκλασία χοροστατοῦντος του Σεβ. Μητροπολίτου Καβάσων κ.κ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ.

Ὥρα 10.00 μ.μ Τὸ Ἀπόδειπνο καὶ οἱ Χαιρετισμοὶ τοῦ Ἁγίου.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  9 ΜΑΪΟΥ 2014  ρα 7.00 π.μ:

Ὁ Ἐόρτιος Ὄρθρος καὶ ἡ  Πανηγυρικὴ  Θεία Λειτουργία ἱερουργούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Καβάσων κ.κ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ.

Ὥρα 7.00 μ.μ: Ὁ Παρακλητικός Κανόνας καὶ τὰ Ἐγκώμια χοροστατοῦντος  τοῦ Σεβ. Ποιμενάρχου μας κ.κ ΓΕΩΡΓΙΟΥ.

8.15 μ.μ: Λιτάνευσις τοῦ Τιμίου Λειψάνου καὶ τῆς Σεπτὴς Εἰκόνος τοῦ Ἁγίου μας.

Ὥρα 10.00 μ.μ -12.30 ν.Αγρυπνία.

Ἡ συμπροσευχόμενη παρουσία Σας θὰ προσθέσει  Χαρά στῇ Χαρά μας καὶ δύναμη στις Προσευχὲς μας.

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙO